Antalya Çift Terapisi Hizmeti

Antalya Çift Terapisi Hizmeti

İlişki içerisindeki çiftler ve evli çiftler ilişkilerindeki sorunları düzeltmek ve heyecanını kaybetmiş ilişkilerini daha iyi bir noktaya taşımak için çift terapisine ihtiyaç duyabilmektedir. Özellikle büyük şehirlerde, bilinçlenmiş partnerlerin sıklıkla başvurduğu bir terapi türü olan çift terapisi, Antalya çift terapisi ihtiyaçları bazında da kurumumuz Psikoloji Antalya bünyesindeki uzman terapistlerimiz tarafından başarıyla gerçekleştirilmektedir.

Çift terapisi, çiftler arasında gününüzde en büyük problemlerden biri haline gelmiş olan anlayışsızlık ve tahammülsüzlükten, sevgi ve saygı ile şekillendirilmiş bir ilişkiye geçmelerinde çiftlere yol gösterir. Sorunların kaynağına inmek, her iki tarafı da tarafsızca ve derinlikli dinleyerek doğru analizleri yapmak çift terapistlerinin başlıca isteğidir.

Taraflar arasında gelişen zorlu süreçler kimi zaman tarafların bireysel problemlerinden kaynaklanırken, kimi zaman ilişkilerine müdahil olan 3. kişi ve durumlardan dolayı ortaya çıkmaktadır. Problem ne olursa olsun, karar aşamasında yıkıcı değil yapıcı bir tutum sergileyebilmek oldukça önemlidir. Bunu olması gereken standartta gerçekleştirmeyi beceremeyen çiftler için de çift terapisi almak, ilişkilerini kurtarmadaki en doğru adımdır.

Çift Terapisi Nasıl Gerçekleştirilir?

Çift terapisi süreçleri içerisinde öncelikle terapi almaya gelen çiftler çift olarak dinlenirken, terapistin gerek görmesi halinde tekli görüşmelere de çağrılabilmektedirler. Verilen bu seanslarda amaç her iki tarafın da hem memnuniyetlerini hem de memnuniyetsizliklerini kendilerine bir konfor alanı oluşturarak anlatması olduğundan, oldukça rahat ve detaylı bir terapi süreci geçirilir.

Terapist tarafların ilişki içerisinde rollerinin ne olduğunu, yanlışın neden yanlış olduğunu; doğrununsa nasıl daha iyi hale getirilebileceğini çiftlerin karakteristik özelliklerinden ve anlatılan deneyimlerden yola çıkarak belirlemeye çalışır. Sonrasında belirlenen problemlerin kaynağına inerek her iki tarafın da ortadaki sorunla ilgili ne noktada olduklarını birbirlerine gösterir. Tarafların yeni bakış açısı kazanmasını, yaşanılan olayları farklı şekilde yorumlamayı ve sorunlardan uzaklaşmayı öğrenmek gibi durumları yaşamalarını sağlamak terapisti çift terapisinde üstlendiği görevlerdendir.

Çift terapisi ihtiyacı sadece sorunlu ilişkilerle ilintili değildir. Bazı durumlarda ise ilişkileri normal giden çiftler, aralarındaki duygusal bağı güçlendirmek  ve ilişkilerini sağlamlaştırmak için de çift terapisine ihtiyaç duyabilmektedir. Alınan bu karar ilişki için mükemmel bir yol kat edilmesine, çiftin ilişkilerinin yapısının çok daha iyi bir hale getirilmesine vesile olur.

Sonuç olarak, Psikoloji Antalya çift terapisi desteği konusunda alanında uzman kadrosuyla her çifte destek vererek, çiftlerin yaşadıkları problemlere artık farklı bir boyuttan bakabilmelerini sağlamakta ve aralarında oluşan iletişim kopuklukları için arabuluculuk görevini üstlenmektedir. İhtiyacınız olan her durum için bizlere ulaşabilir, güvenilir ekibimizden mutlaka memnun kalacağınız terapileri alabilirsiniz.

 

Antalya Çift Terapisi Hizmeti

Antalya Çift Terapisi Hizmeti” hakkında 228 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.